Вперше День Європи в Україні відзначатимуть в онлайн-форматі

2020-05-20

/Files/images/Egyb/ed_full (1).jpg

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Для українців – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Цьогоріч вперше за роки існування свята, у зв’язку з коронавірусом, святкування в Україні відбудуться в онлайн-форматі.

До дня Європи в Україні підготували десять цікавих фактів про Євросоюз

· Представництво Європейської Комісії в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 року.

· У 2012 році Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру.

· Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників.

· У ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн-учасниць входять до НАТО.

· Музика європейського гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику «Оду до радості», яку написав 1785 року Фрідріх фон Шиллер. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу.

· ЄС є найбільшим торговим партнером України та її найщедрішим донором.

· В Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС.

· Офіційна валюта – євро – використовується у 19 країнах ЄС.

· Найпопулярніше місто Європи – Париж, його відвідують найбільше туристів.

· Безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. За 2019 рік українці загалом понад 15 млн разів перетнули сухопутний кордон, подорожуючи до країн ЄС, а гості з ЄС — понад 3 млн разів приїздили до України.

Кiлькiсть переглядiв: 425